ces.jpg

Cesty po ČR 2011

Pálava

PálavaPřipravujeme - ...(celý článek)

Pískovna Bzenec-Přívoz

Pískovna Bzenec - PřívozPřipravujeme - ...(celý článek)

2010

Pískovna Bzenec-Přívoz

Pískovna Bzenec - Přívoz18.08.2010 - Do Bzence jsme se vydali, abychom konečně přidali nějaké nové druhy obojživelníků do naší sbírky blízkých setkání. Lokalita se jednak nachází blízko mého letního sídla a dále je jedinečnou ukázkou stavu, v jakém byla řeka Morava a její okolí před regulací. Především jsem ale dostal konkrétní tip od Roberta Černého z katedry zoologie, který lokalitu dobře zná, stejně jako její obyvatele...(celý článek)

nPP Bašňov

NPP BašňovPřipravujeme - ...(celý článek)

2009

nPP Bašňov a Záhlinické rybníky

nPP Bašnov 2009Připravujeme - ...(celý článek)

2008

Podyjí

Podyjí 200825.07.2010 - Rok poté, co jsme se společně vypravili do Podyjí poprvé, nanečisto, jsme se rozhodli výpravu zopakovat a samozřejmě konečně chytit užovku stromovou, kvůli které jsme organizovali i předchozí cestu. A tak jsme jednoho slunečného dne nasedli do auta a vyrazili s představou, že v údolí Dyje strávíme dva dny a budeme se plně soustředit na hady...(celý článek)

Prokopské údolí

28.02.2009 - Do prokopského údolí jsme se dlouhé roky chystali. A tak bylo smutnou skutečností, že jsme neuspořádali výpravu ani po téměř dvou letech strávených na studiích v Praze. Jiří mezitím změnil své působiště a přestěhoval se do Brna, ale naštěstí jsme po Kamenárce byli naladěni na lokální výpravy, a tak na konci Května přijel do Prahy právě za účelem splnění našeho dávného plánu....(celý článek)

Kamenárka

28.02.2009 - Štramberk je městem významným nejen po historické stránce, svými tradičními dřevěnými domky, úzkými uličkami a hradní věží, která je dominantou okolí. Poblíž se nachází lom, na jehož skalních stěnách se hbitě prohání plaz, který se na jiném místě ČR nevyskytuje. Je jím ještěrka zední. A právě za ní jsme se den po prvomájovém svátečním dni vypravili....(celý článek)

2007

Podyjí

Jez u starého mlýna06.02.2008 - Náš první kontakt s NP Podyjí proběhl před dvěma lety, kdy se Jiří i Jiří zúčastnili, ač tehdy žáci semináře z matematiky a programování, biologické exkurze zlínského gymnázia pro žáky semináře z biologie. O dva roky později jsem se s Jiřím vrátil zpět, abychom během dvou dnů oblast blíže poznali, než naplánujeme větší výpravu....(celý článek)

2006

Jeseníky

Zmije obecná19.08.2006 - Do Jeseníků jsme se vypravili s cílem odchytit zmiji obecnou a nafilmovat ji pro připravované amatérské DVD o našich hadech určené našemu bývalému gymnáziu. Cíl zvolil Jiří, který má rodinu v Šumperku a zná okolní krajinu. Vyrazili jsme ve středu odpoledne vlakem do Šumperka, kde jsme se před cestou naposled pořádně...(celý článek)

Pálava

Ještěrka zelená06.07.2006 - Když mám přiznat důvod, proč jsem se těšil na jarní expedici na Pálavu, moc se mi do toho nechce. Věrný čtenář je však již na leccos zvyklý, takže jej až tak nepřekvapí, že to bylo proto, že jsem chtěl ochutnat kvetoucí katrán tatarský. Bojovníci za práva rostlin mnou odteď budou zajisté pohrdat, můžu je však ujistit, že touha vědět, co se dá jíst a kde to najdu, není jediným důvodem...(celý článek)

Střelice

Žabí "svodila" na cestě k bažince24.01.2008 - Na Střelickou bažinku jsme se vypravili v roce 2006, podle plánu, naposled, a to abychom zachytili rozmnožování našich žab, jak prostřednictvím fotografií, tak na video. Potřebnou techniku obstaral Jiří a na začátku dubna, s nástupem vhodného počasí, jsme se vydali na cestu po již známé železniční trase a po delším pochodu ze stanice Střelice jsme dorazili k bažince, která byla naším důvěrně známým cílem....(celý článek)

2005

Střelice

Rosnička zelená18.03.2006 - Střelická bažinka nám ležela v hlavě už dlouho, ale do uskutečnění výpravy nám vždycky něco vlezlo. O lokalitě jsme se dozvěděli z brožurky, kterou jsme si ještě na základní škole při exkurzi do Brna zakoupili v Moravském zemském muzeu. Bylo v ní popisováno znovuzaložení a rozšíření jezírka v místě havárie potrubí s ropou a jeho postupné osídlování...(celý článek)

2004

Pálava

Jdeme na lov13.09.2004 - Podle plánu, který získal konkrétní podobu po srpnové výpravě, ale jeho základ se zrodil už při loňské návštěvě Pouzdřan, jsem se, doprovázen Moraaqem a Herr Skaličkou, druhý víkend v září vydal navštívit stepi na vrchu Děvín, nejvyšší hoře Pavlovských vrchů neboli Pálavy. Kolega Jiří Skalička poskytl stan a vybavení nutné k dokumentaci výpravy...(celý článek)

Pouzdřany

Pouzdřanská step z jedoucího vlaku31.08.2004 - Po loňském výletě do NPR Pouzdřanská step a NPR Děvín-Kotel-Soutěska, který nás obohatil o mnoho zajímavých pozorování a úlovků, jsme se poslední neděli v srpnu vypravili, po dlouhém plánování, na tato dvě místa znovu. Původně jsme zamýšleli, že s sebou vezmeme stan a kola, abychom mohli podniknout dvoudenní expedici s vyjížďkou na některou z dalších blízkých stepních lokalit...(celý článek)

Nedašov

První ulovený rak - samec31.08.2004 - Poté, co mi kolega Moraaq po návštěvě jeho prarodičů v Nedašově nahlásil výskyt zmijí okolo obce, rozhodli jsme se podniknout malou dvoudenní expedici. Na místo jsme dorazili po desáté hodině ranní 24.8.2004 a brzy se vydali do terénu. Zamířili jsme směrem k jalovcovým stráním hustě porostlým...(celý článek)

2003

Pouzdřany

Eresus cinnaberinus (ilustrační foto, viz popis)01.10.2003 - Po dlouhé době plánování jsme se s kolegou Zdeňkem Máčalíkem dostali k realizaci jednodenní výpravy do NPR Pouzdřanská step. 28.9. jsme si nabalili kufr plný nádobek na hmyz a různých dalších entomologických blbostí a já jsem si oblékl mou entomologickou vestu, s kapsami na vše co potřebuji, zhotovenou podle mého návrhu a plně vyhovující mým potřebám...(celý článek)

(CC) Evarcha 2001-2012
ISSN 1803-6171
 
vypravy.txt · Poslední úprava: 2015/09/17 21:14 (upraveno mimo DokuWiki)     Nahoru